Nečekaná pomoc od nemocí skrze zelený ječmen?

Dnes jsem pro vás připravili seznam pěti velmi zajímavých příkladů působení zeleného ječmene. Určitě pro vás bude milým překvapením, kde všude se může tato výborná zelena potravina pozitivně projevit. Neznamená to samozřejmě, že byste při léčbě svých neduhů měli spoléhat pouze na zelený ječmen – jakoukoli nemoc není dobré zanedbávat. Ale i malá pomoc může být velkou. Kolikrát postačí, když potravina jako zelený ječmen odstraní různé vedlejší účinky medikace, nebo zmírní některé nepříjemné projevy nemoci samotné.

1. Lymská borelióza a zelený ječmen

Tuto chorobu přenášejí nejčastěji klíšťata a právě Česká republika patří k zemím, kde je výskyt infikovaných klíšťat poměrně častou záležitostí. Roste tak šance, že nakaženi budete i vy. Průvodními projevy jsou únava, bolesti svalů, teploty, bolesti kloubů a další neduhy. Pokud není borelióza včas zachycena, jsou její projevy ještě mnohem závažnější.

Pokud jste se s nákazou setkali a došlo k ní, rozhodně vyhledejte doktora. Ale i nemocný sám může pro svoje zdraví udělat něco navíc. Je totiž potřeba dodat tělu ve větší míře zdraví prospěšné látky, aby byl proces uzdravení podpořen. A zelený ječmen rozhodně patří mezi potraviny, které by v tomto výčtu chybět neměly. Podporuje imunitní systém člověka a poskytne tělu mnoho vitaminů i minerálů, které si samo vyrobit neumí. Kromě toho snižuje únavu a dodává energii navíc. Což každý, koho Lymská borelióza napadla, nepochybně ocení.

2. Zelený ječmen během léčby antibiotik a po ní

Při některých bakteriálních onemocněních je léčba antibiotiky jediná možnost, jak se dopracovat zpět ke zdraví. Ovšem ani ona neušetří tělo některých vedlejších účinků. Vždycky dochází minimálně k narušení rovnováhy mikroflóry ve střevech. To je také důvod, proč doktoři doporučují pacientům užívání laktobacilů.

Ale ani to někdy nemusí stačit, takže se vyplatí nasadit i zelené potraviny, konkrétně třeba právě zelený ječmen. Pomáhá dobré funkci střev a také urychluje rekonvalescenci a pomáhá dosahovat celkové vyváženosti v organismu.

3. Zelený ječmen a cukrovka

Cukrovka se jako nemoc poslední roky velice rozmáhá. Každá prevence a způsob vedoucí ke správné činnosti slinivky břišní je tak velmi vítaná. Právě špatná činnost slinivky za cukrovkou totiž stojí.

Zelený ječmen má na slinivku rozhodně příznivý vliv. Umí velmi podpořit tvorbu inzulinu, ovšem jen v případě správné funkce tzv. Langerhansových ostrůvků.

Jeho dalším pozitivním dopadem je pak zlepšení činnosti buněk, takže lépe vstřebávají cukr. A nesmíme opomenout ani protizánětlivý účinek, protože snížená funkce slinivky se projevuje také častými záněty.

4. Zelený ječmen a menstruace

Hodně žen má problémy s menstruačním cyklem a nemusí to být pouze v jeho pravidelnosti. Objevují se bolestí břicha, výkyvy nálad nebo nevolnost. Pokud nejde o důsledek závažnější choroby, může často pomoci právě zelený ječmen.

Kromě jiného má totiž adaptogonní účinek a pomáhá funkci vnitřních orgánů včetně těch, které mají na starosti produkci hormonů. Díky tomu může účinně vyrovnat projevy menstruačního cyklu, stejně jako eliminovat jeho nepříjemné doprovodné jevy.

5. Se zeleným ječmenem proti anémii

Nízká hladina hemoglobinu a/nebo červených krvinek vede k tzv. anémii, tedy chudokrevnosti. Důvodů může existovat více od poruchy tvorby krvinek, přes leukémii až po prostý nedostatek železa. Důsledkem je hodně opravdu nepříjemných projevů typu bledosti, mdlob, únavy, pálení jazyka nebo nechutenství.

Zelený ječmen tu může napravit hlavně nedostatek železa, protože toho má rozhodně hodně, stejně jako jiný minerálů. A není důvod zelený ječmen podceňovat ani během rakoviny nebo již zmíněné leukémie.