Celkové využití zeleného ječmene

Zelený ječmen má neskutečně moc blahodárných účinků, jak pro naše tělo tak na psychickou stránku člověka.

Superpotravina obsahující víc vitamínů než má ovoce nebo zelenina, minerály (železo, vápník a spoustu dalších), enzymy, kyselinu listovou, stopové prvky, aminokyseliny a beta-karoten.

Výrobky vyskytující se na českém trhu sice není moc, ale určitě uspokojí kupujícího alespoň nějaká varianta. Produkt ve formě nápoje, tabletek nebo čaje zaručuje, že si vybere každý. Také je možné mladý ječmen vypěstovat v pohodlí vašeho domova za pouhých 8 dní, kdy jedinou úpravou je vylisování šťávy. Obvyklé dávkování je 3x denně minimálně 20 minut před jídlem.

VYUŽITÍ:

 • detoxikace: Pokud dostatečně nepečujete o své tělo, tak se zanáší toxiny, které způsobují mnoho zdravotních problémů a když se k tomu přidá kouření, alkohol, stres, tak už to stojí za to. Všechny tyto látky lze nyní odstranit z těla a to pomocí právě zeleného ječmene.
 • menstruace: Pro každou ženu není žádnou novinkou bolesti spojené s menstruací. Už týden předtím cítí bolest kloubů, větší citlivost prsou a bolesti břicha. Tento zelený drink při dlouhodobém konzumování pomáhá tělu se rychleji zregenerovat a dodává mu energii i sílu vypořádat se s menstruačními potížemi.
 • omlazení organismu: Díky velkému zdroji přírodních enzymů dochází k harmonizaci všech orgánů v těle a tím pomáhají omlazovat lidský organismus.
 • metabolismus: Při dlouhodobé konzumaci této zelené rostlinky se tělo ryhleji léčí, pomáhá při koncentraci a posiluje znatelně paměť. Jinými slovy zrychluje celkově metabolismus.
 • imunita: Vzhledem k tomu, že zelený ječmen obsahuje neskutečné množství vitamínů a mnoho dalších důležitých látek pro tělo, tak se po konzumaci mladého ječmene náš organismus stává odolným vůči běžným nemocem.
 • anémie: Tato nemoc se například u dětí objevuje jen zřídka, u žen většinou s nástupem menstruace a nejvíce rozšířená je hlavně u mužů. Známe jí také pod pojmem chudokrevnost. Mladý ječmen obsahuje železo ve snadno vstřebatelné formě a díky tomu také má přínivý vliv na krvetvorbu a schopnost krve přenášet kyslík.
 • zácpa: Pro většinu lidí je zácpa velká nepříjemnost. Vzhledem k tomu, že tato superpotravina obsahuje chlorofyl a jiné důležité látky, které pomáhají zničit toxiny v tlustém střevě, tak je velmi účinný při léčbě. Zajímavé je, že na rozdíl od projímadel nemá žádné vedlejší účinky a není návykový.
 • lupénka: Tato zázračná rostlinka vám dokonce může pomoci i při léčbě lupénky. Ve většině případech ji dostanete pod kontrolu mezi 12-18 měsícem od první konzumace. Pozor si však musíte dát na prvotní zhoršení zdravotního stavu, protože to přichází téměř vždy ve velmi silném provedení. Přesto si konzument s tímto onemocněním nemůže produkty ze zeleného ječmene vynachválit.
 • redukce váhy: Dalším pozitivním účinkem a lákadlem je vysoký obsah enzymů, které spalují tuky. S pravidelnou konzumací se snižuje i pocit hladu. Příznivě působí také na střeva a trávení, díky čemu budete spalovat tuky mnohem rychleji a efektivněji.
 • alergie: Více jak polovina populace trpí alergií na pyl či trávu a proto se mnozí z vás můžou ptát, zda mohou konzumovat zelený ječmen. Ba naopak se doporučuje. Velmi dobře působí na různé druhy alergií. Příznivý vliv má také na astma, rýmu nebo na únavový syndrom. Tyto problémy se výrazně zmírní až vyléčí. Úspěšnost je téměř 80%.

ZAJÍMAVOSTI:

 • Pravidelné užívání způsobilo zmizení puchýřů na kůži již po půl roce člověku, který trpí alergií na sluneční záření.
 • Otoky nohou, rukou a jiných částí těla zmizely cca po dvou měsících.
 • Lidem trpící cukrovkou se snížila dávka inzulínu ze 2 na 1 denně po 14 dnech.
 • Velké množství vápníku dopomáhá k rychlé regeneraci kostí při zlomeninách
 • Dokonce léčí i akné a sportovci ho používají jako legální přírodní doping.
 • Mladý ječmen také obsahuje serotonin, jinak řečený hormon štěstí, který se v noci mění na melatonin (hormon spánku). Tím vám následně pomůže lépe usnout a váš spánek bude kvalitnější.

Jak je vidět tak zelený ječmen má všestranné a blahodárné účinky, tak mu dejte zelenou a hurá do něj!