Zelený ječmen v těhotenství

Na celém světě neexistuje žádná nastávající maminka, která by v těhotenství neměla strach o správný vývoj svého miminka, proto je tu novinka v podobě zeleného ječmenu. Zdravá potravina spadající do tzv. superpotravin, nahrazující vitamíny a minerály pro správný vývoj dítěte.

Dodává v snadno vstřebatelné formě bílkoviny, aminokyseliny, betakaroten, kyselinu listovou, vápník, draslík, více vitamínu C než pomeranče a dokonce 5x více železa než špenát. Lze ho začít používat v podstatě kdykoliv, přesto však je lepší při prvním používání zvyšovat dávky postupně.

Někdo by se mohl ptát, zda zelený ječmen nebude mít špatný vliv na růst dítěte. Není nutné se strachovat, jak ve stavu gravidním, tak při kojení, kdy se z těla vylučují škodlivé látky, že ublížíte plodu nebo děťátku, protože tyto toxiny odchází z těla přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Dokonce zlepšuje kvalitu mléka. Je doporučené ho užívat už před početím kvůli detoxikaci škodlivin z těla matky, ale není to nutností.

Jiný stav je pro ženu jedno z nejtěžších období a vyžaduje velký přísun vitamínů. Výrobky z mladého ječmene dodají mamince nejen dostatečné množství živin, ale i energii. Proto je například při kojení vhodné aplikovat tyto zelené rostliny nejpozději ve čtyři odpoledne. Dlouhodobé užívání podporuje imunitní systém, zlepšuje náladu, zvyšuje odolnost vůči stresu a díky němu je možné předcházet těhotenské cukrovce a zácpě. Působí také jako lehké afrodiziakum.

Určitě někoho napadla i otázka, zda je možné se předávkovat. Ano, je tomu tak, ale to platí i pro ovoce a zeleninu. Všeho totiž moc škodí. Studie dokázaly, že léčba onemocnění u dětí lze vyřešit touto přírodní alternativou bez přídavku chemických látek. Pro klid duše je však důležité poradit se s lékařem, pokud maminka požívá nějaké své léky, tak je samozřejmostí dodržovat odstup mezi léky a touto superpotravinou. Obrovskou výhodou používání zeleného ječmene je dostatečný přísun živin, jak mamince, tak i miminku. Ne nadarmo se říká heslo, když je šťastná maminka, tak i dítě.