Je mladý ječmen dobrý na pleť?

Je vědecky dokázáno, že skoro 90% populace trpělo v pubertě na akné či jiné nedokonalosti pleti. Některé osoby trápí špatná pleť dodnes, zejména ženy. Z toho asi 20 – 30% musí vyhledat odbornou pomoc.

Přitěžující faktory pro tvorbu akné:

  – strava bohatá na cukr a bílé mouky – nadměrná konzumace mléčných výrobků (kromě sýra) a mléka – kouření cigaret – make-up ucpávající póry – bakterie přenášené na pleť nadměrným čištěním

Dokonce i geny patří mezi faktory, jestliže oba rodiče trpěli na akné, tak je větší pravděpodobnost, že dítěti se toto onemocnění objeví také.

ZELENÝ JEČMEN:

Zelený ječmen, tzv. superpotravina má neuvěřitelně blahodárné účinky, jak pro vaše tělo, tak dokonce i na vaši pleť. Na trhu nalezneme tento produkt ve formě tabletek nebo prášku smíchatelný s vodou. Nejen, že je to úžasný doplněk při dietách a hubnutí, léčí chudokrevnost, ale hlavně:

  – vylepšuje stav problematické pokožky – čistí pleť při akné – napomáhá léčbě ekzémů a lupénky – je proti stárnutí

Tato zelená rostlinka také neobsahuje žádný lepek a například eliminuje nepříjemné tělesné pachy.

Zelený ječmen dále obsahuje:

  – vitamíny (mnohonásobně více než ovoce) – aminokyseliny – minerály (hořčík, železo, vápník, fosfor, zinek atd.) – beta-karoten – kyselinu listovou – enzymy

Obsahuje mnoho dalších výborných látek a živin, jak pro vaše tělo a psychickou stránku, tak pro pleť, kterou dokáže zpevnit, zhojit a vylepšit.

TIPY, JAK POUŽÍT ZELENÝ JEČMEN:

Zelený ječmen lze použít na uzdravení pleti několika způsoby. Výhodou je, že pro všechny tipy pleti je to stejné a nemusíte se bát o špatný způsob použití.

Tipy:

 • NÁPOJ, který připravíte cca z 5g prášku a 2dcl čisté vody nebo džusu. Pokud vám šťáva z mladého ječmenu zrovna moc nechutná, můžete si ji smíchat například s mrkvovou, jablečnou nebo rajčatovou šťávou. Důležité je ho nezalévat horkou tekutinou, protože tím by se ztratil správný efekt. Úplně nejlepší je používat nápoj 20 minut před jídlem 3x denně.
 • TABLETKY jsou hlavně variantou pro ty, co nemůžou vypít nápoj kvůli jeho sytě zelené barvě nebo jeho trávové chuti. Konzumují se také 3x denně nejlépe nalačno. Všechny náležité informace zajisté naleznete v příbalovém letáku.
 • V JÍDLE, kdy zelený ječmen lze přidat do salátu, cereálií nebo jiného za studena připraveného jídla
 • JAKO ČAJ, který je speciálně upravený, aby se při zalití vroucí vodou neztratili potřebné živiny a látky. Doporučuje se zalití 0,5 vody na 1 sáček a dávkování je stejné jako u tabletek a nápoje.
 • MASKA připravovaná jen z přírodních produktů a mladého ječmene.

NÁVOD, JAK NA MASKU S MLADÝM JEČMENEM:

Ať máte mastnou či suchou pleť, tak pomocí zeleného ječmene si můžete v pohodlí vašeho domova připravit masku na obličej, dekolt a krk podle svého gusta. Jestliže jste zastánci přírodní kosmetiky, tak například na peeling také můžete použít mořskou sůl, na jemno rozemletá semínka nebo rozemletá kávová zrna. Peeling totiž zbaví starých odumřelých buněk a poté vám maska nasaje vše dobré v plné míře.

Ingredience + návod:

 • 2 čajové lžičky prášku + trocha vody se smíchá na kaši, rovnoměrně se natře na obličej, krk a dekolt. Nechá se působit cca 20 minut a poté se opláchne teplou vodou.
 • 2 – 3 čajové lžičky s kvalitním olejíčkem působící asi 15 minut vám pleť omládne a bude hladká.

Dalším způsobem jak obměnit masku je, že můžete místo vody či olejíčku použít například:

 • květovou vodu
 • růžovou nebo levandulovou šťávu
 • gel z Aloe vera

Konečné masky aplikujte na čistý a odlíčený obličej, nechte působit 10 - 15 minut a pak opláchněte teplou vodou a použijte nějaký pečující krém. Masky je vhodné aplikovat tak 2 – 3x do týdne.

Při testech mezi všemi bylinkami dopadl zrovna mladý ječmen nejlépe, dokonce lépe než Aloe vera. Protože ať se jedná o vaše tělo či pleť umí učiněné zázraky a je všestranný pomocník snad úplně ve všem.