Je mladý ječmen účinný na cukrovku?

Nejnovější výzkumy ukázaly, že mladý ječmen má dokonce příznivý vliv na diabetes a pro lidi trpící touto nemocí dlouhodobým způsobem znamená aktivní pomoc a úlevu.

CUKROVKA:

Cukrovka jinak nazývána diabetes mellitus patří k častým onemocněním a trápí různé věkové kategorie.

  • Vrozená je cukrovka prvního typu, kdy ve slinivce břišní dochází ke snížení tvorby inzulínu a díky tomu se zvýší hladina cukru v krvi
  • Cukrovka druhého typu, která můžeme získat díky špatnému životnímu stylu, kdy se sníží citlivost vlastních tkání a tělo přestane inzulín přijímat
  • Těhotenská cukrovka, jenž je většinou jen dočasná a projevuje se častým močením, žíznivostí, pocitem velkého hladu či podrážděností.

Zelený ječmen kvůli své zásadité povaze upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny, díky tomu se postupně hladina cukru v krvi normalizuje.

VLIV ZELENÉHO JEČMENU NA DIABETES:

Mladý ječmen má pro vaše tělo neskutečně moc pozitivních účinků. Jeden z těch nejdůležitějších vlivů je právě na hladinu cukru v těle, kdy napomáhá ke správné funkci při zvýšené hladině glykémie, což je koncentrace glukózy v krvi. Jeho dovednosti jsou naprosto ojedinělé, neboť dokáže zlepšit stav jednotlivých orgánů a jejich činnost přivede takřka k normálu.

Co dále dokáže:

  • zvyšuje tvorbu inzulinu
  • stimuluje funkci slinivky, která produkuje inzulin
  • dokáže hojit záněty, jenž často způsobí poškození slinivky
  • ochraňuje buňky před jejich zničením, které umí cukr z krve přijímat a využívají ho k získání energie pro svou činnost

Další obrovský plus, které si zelený ječmen může přivlastnit je příznivá úprava činnosti vývodu žlučových cest velmi úzce související s vývodem slinivky. Jestliže má totiž člověk problém se žlučovými cestami, může to také negativně ovlivnit činnost slinivky.

VLASTNOSTI ZELENÉHO JEČMENE:

Tato superpotravina je celkově výborná i pro zlepšení krevního obrazu a obsahuje nadměrné množství látek, které jsou nezbytné při tvorbě červených krvinek, jako je například železo. Obsahuje i další minerály (hořčík, fosfor, zinek, vápník atd.), vitamíny (C, E, B, K aj.), kyselinu listovou, beta-karoten nebo enzymy, které jsou schopné spalovat tuky.

JAK NA TO:

Na českém trhu můžeme zakoupit několik produktů ze zeleného ječmene. Velké množství lidí většinou konzumuje prášek smíchatelný s čistou vodou nebo ovocnou šťávou, který vytvoří takzvaný elixír zdraví. Pokud nezvládnete vypít koktejl sytě zelené barvy, je možnost zakoupení tabletek, které obsahují vše jako nápoj. K další možnosti patří například i čaj. U všech tří produktů je dávkování naprosto stejné, 3x denně a nejlépe 20 minut před jídlem a také nejpozději v pět hodin odpoledne, protože tato zelená rostlinka také dodává energii. Každopádně všechny důležité informace najdete v příbalovém letáku nebo uvedené na obalu výrobku.

Pro ty, co jsou zastánci přírodních výrobků, ale rádi si to vypěstují sami, tak nyní už je možnost tuto rostlinku vypěstovat doma v truhlíku jednoduchým způsobem. A skvělé na tom je, že celkový čas od zasazení semínek po sklizeň trvá jen 8 dní.

V lidském těle jsou všechny orgány a buňky nějak propojeny, takže jakmile přijde jeden problém, tak okamžitě se nabaluje další. Proto také můžeme komplexně ohodnotit účinky zeleného ječmene na tělo. Častěji se stává, že maličké problémy, kterým nepřikládáme žádnou pozornost, můžou vést k obrovským potížím. A nejste-li zástupci léků chemicky připravených, tak nyní máte možnost mít po ruce přírodní lék, jenž ovlivní vaše tělo celkově.

Při zjištění cukrovky si každý řekne, že už se toho nikdy nezbaví, ale je prokázáno ba dokonce vyzkoušeno, že při dlouhodobém užívání dochází k vyřešení těmto zdravotních problémů. Díky džusu ze zeleného ječmene se již už mnohým lidem podařilo uzdravit. Je však potřeba ho užívat pravidelně.